49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

ro
ro
2 11.08.2019 08:45:06

KAKŠNA SRHLJIVKA na francoskem debiju LUKE ELSNERJA

Slovenski strokovnjak na klopi Amiensa se je ne veliki sceni predstavil v svojem mestu.

Luka Elsner je dočakal svoj veliki trenutek v trenerski karieri. Debitiral je v ligue 1 in to ne kjerkoli; zgodilo se je v Nici, kjer je odraščal in za katero je nekoč igral njegov oče Marko.

Nogometaši Amiensa so bili pod vodstvom slovenskega strokovnjaka, ki je najmlajši na francoskem prvoligaškem prizorišču, zelo blizu temu, da ostanejo neporaženi, toda v četrti minuti sodniškega dodatka so gostitelji še drugič zadeli, za končnih 2:1 je bil uspešen Dante.

Že v 27. minuti je sicer Amiens ostal brez izključenega igralca, Eddy Gnahore si je prislužil drugi rumeni karton, kmalu zatem je Christophe Herelle domačo zasedbo popeljal v vodstvo. Zdelo se je, da večjih dvomov o zmagovalcu ne bo, toda varovanci Luke Elsnerja se pred 17.719 gledalci niti po naključju niso vdali v usodo. Chadrac Akolo je v 81. minuti izenačil izid, nakar se je v srhljivi končnici mreža Amiensa vendarle še drugič zatresla.