Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

2 21.01.2019 10:18:12

ODLOŽITE VSE! Veliki talent Maribora ZABIL NOR GOL za zmago, o katerem GOVORIJO VSI! (video)

Drago Wernig - TAKA
V italijanski primaveri igra kar nekaj nadarjenih slovenskih nogometašev, tokrat je zablestel Nino Kukovec.

Eno glavnih vlog ob zmagi mlade ekipe Fiorentine na gostovanju pri Milanu je odigral Nino Kukovec. Sedemnajstletni napadalec je zadnje leto član toskanskega kluba, ki je prejšnjo zimo Mariboru zanj odštel okoli 800 tisoč evrov odškodnine. Resda so rdeče-črni prikovani na zadnje mesto lestvice, toda Firenčani so imeli veliko dela, da so jih premagali. Odločilni trenutek se je zgodil v 85. minuti, ko je prav Kukovec s svojim prvim golom v sezoni poskrbel za končni rezultat 1:2.

Zanimivo je, da je to tudi njegov prvi zadetek za ekipo U-19, ki pa si ga bo zagotovo zelo dobro zapomnil. Korošec je v igro vstopil v 63. minuti, pet minut pred koncem pa spektakularno zadel, ko je po dolgi podaji streljal iz prve, in to z roba kazenskega prostora, podobno kot je to pred približno 31 leti naredil legendarni Marco van Basten na tekmi evropskega prvenstva z Rusijo. »Zelo sem vesel zaradi tega zadetka, zaradi pravega evrogola, ki mi je uspel. Poleg tega je to moj prvi zadetek za primavero,« je po srečanju povedal junak Fiorentine, ki je zadržala tretje mesto.

Spektakularen zadetek si lahko ogledate tudi v spodnjem posnetku, in sicer od 1:15 naprej.