Igralec Sergej Trifunović ponovno v primežu ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 02.01.2019 12:09:55

Bralci španske Marce ODLOČILI, kdo je najboljši nogometaš na svetu! Kam so uvrstili Jana Oblaka?

Jan Oblak
Eden najbolj vplivnih športnih dnevnikov na svetu je v tradicionalnem izboru sestavil lestvico stotih najboljših nogometašev na svetu.

Pri španski Marci odločajo bralci, ki so v obširni anketi tudi ob izteku minulega leta izkazali svojo voljo - in na vrh postavili katalonskega ljubljenca Lionela Messija. Morda nekoliko presenetljivo za bralce časopisa, ki je strogo madridsko oziroma centralno usmerjen, športnim kolektivom iz Katalonije pa posveča manj pozornosti. Vendar tako je bilo že pred enim letom ...

Messi je v letu 2018 z Barcelono osvojil dvojno krono (špansko prvenstvo in kraljevi pokal), v prejšnji sezoni je bil tudi najboljši strelec.

Očitno bralci Marce Argentinca nadvse spoštujejo in mu priznavajo vse nogometne veščine. Tokrat so ga postavili pred Hrvata Luko Modrića, ki je sicer v minulem letu osvojil številne nagrade. Tretji je bil Francoz Antoine Griezmann, komaj četrti pa Cristiano Ronaldo.

V razvrstitvi se je na 24. mesto uvrstil slovenski vratar Jan Oblak, ki je tudi edini Slovenec med stotimi izbranci. V obrazložitvi je Marca zapisala, da je imel Oblak odlično leto, da na stadionu Wanda Metropolitano iz tedna v teden uprizarja čudežne predstave, da je s klubom osvojil ligo Europa in Uefin Superpokal. Na svetu ni boljšega vratarja od njega, je še dodal avtor. Le zaradi dejstva, da Slovenije ni bilo na svetovnem prvenstvu, ni uvrščen precej višje.

Slovenski vratar, ki se bo v novem letu vrnil v slovensko izbrano vrsto, se je na lestvici znašel v izbrani družbi. Mesto pred njim je belgijski napadalec Manchestra Uniteda Romelu Lukaku, mesto za njim pa hrvaški napadalec Juventusa Mario Mandžukić.

Pred enim letom je tem izboru Oblak zasedel 32. mesto. Tudi za leto 2017 so bralci Marce izbrali Messija.