slovenska policija Svet24.si

Gruzijec peš bežal pred policisti

0 11.11.2018 20:03:18

Nov "HAT-TRICK" Šporarja, toda tokrat... (video)

Andraž Šporar je z naskokom najboljši strelec slovaške lige, kar je dokazal tudi na gostovanju pri Nitri.

Slovenski napadalec bi bil neprimerno srečnejši, če bi se podpisal pod klasični hat-trick. No, to mu ni uspelo, je pa Andraž Šporar vknjižil bizaren "hat-trick". Zadetek in podajo je namreč »začinil« z – rdečim kartonom! Z golom, ki ga je proti Nitri dosegel v 38. minuti s kazenskega strela (domači so v kazenskem prostoru zrušili nekdanjega igralca Olimpije Mitcha Apaua) je še potrdil prvo mesto na lestvici strelcev, s podajo za drugi gol Slovana je slednjemu pomagal zadržati vodstvo na prvenstveni razpredelnici. Andraž je z leve strani res idelano podal do soigralca Homana, ki je ob koncu polčasa zadel za 2:0. Domači so takoj na začetku drugega polčasa potem izenačili, Šporar pa je imel še eno izjemno priložnost za povišanje vodstva.

Potem pa se mu je pripetilo tudi nekaj, kar je doživel prvič v karieri. V 60. minuti je nekdanji kapetan Olimpije, ki je v tej sezoni v vseh tekmovanjih zabil 18 golov na 20 tekmah, namreč prejel drugi rumeni karton, zaradi česar je moral predčasno pod prho. Kljub vsemu je Slovan, za katerega je Kenan Bajrić odigral vseh devetdeset minut, v gosteh Nitro premagal z 2:1 in slavil že dvanajstič. Po petnajstih krogih je klub iz Bratislave še neporažen.