49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

2 07.03.2018 18:58:59

OHOHO, kakšen skalp Matjaža Keka in njegovih fantov. Dinamo že dolgo ni bil tako nemočen …

Grega Wernig
Rečani v derbiju prepričljivo boljši od modrih iz prestolnice.

Nogometaši Rijeke in Dinama so odigrali zaostalo tekmo 23. kroga hrvaškega prvenstva, derbi pred 4572 gledalci se je razpletel po okusu gostiteljev. Rujevica slavi veliko zmago, varrovanci Matjaža Keka so zagrebške modre premagali s kar 4:1 (1:1).

Gostje iz Maksimirja so z golom nekdanjega napadalca Rijeke Gavranovića v 16. minuti sicer povedli, toda kmalu zatem so zadeli tudi Rečani, za izenačenje je poskrbel Heber. Sredi prvega polčasa so gostje ostali brez izključenega Leškovića, ki si je prislužil dva rumena kartona, številčno premoč so domačini kronali v nadaljevanju, ko so se med strelce vpisali Pavičić, še drugič Heber in Puljić z mojstrovino iz prostega strela.

Matic Črnic je dvoboj začel na domači klopi za rezervne igralce, Matjaž Kek ga je v ogenj poslal v 62. minuti, Petar Stojanović je odigral vso tekmo za Dinamo.