Kdo bo novi minister za obrambo: Črnčec, Premk ...

Igralec Robert Korošec zmagal prvo kolesarsko ...

Cristiano Ronaldo brez ovinkarjenja povedal, kaj ...

2 24.11.2017 10:09:07

Refleks, da te kap: Slovenec UNIČIL ruskega zvezdnika! (video)

vszi
Sinoči sta v ligi Europa z zadetkom zablestela Nejc Skubic (Konyaspor) in Benjamin Verbič (FC København), toda nista bila edina Slovenca, ki sta močno opozorila nase.

To je uspelo tudi vratarju Vardarja. Skopski klub je v petem krogu skupine L gostoval pri Zenitu iz Sankt Peterburga, in izgubil z 2:1. V udarni zasedbi domače enajsterice je nastopil slovenski reprezentant Miha Mevlja, ki je odigral vseh 90 minut, in se že pred zadnjim krogom veselil napredovanja svojega kluba.

Na drugi strani je pred zadnjimi 90 minutami že jasno, da bo Vardar v skupinskem delu končal letošnjo evropsko sezono.

V Sankt Peterburgu so imeli gostje kar nekaj priložnosti, toda po prvem polčasu je Zenit vodil že z 2:0. Prednost bi lahko bila tudi višja, a je v 27. minuti to preprečil Prekmurec v Vardarjevih vratih Filip Gačevski. Sedemindvajsetletni otrok Mure je namreč takrat spektakularno ubranil enajstmetrovko prvemu zvezdniku Zenita Artemu Dzjubi, svojo ekipo pa obdržal v igri. Gačevski se je vrgel v desno, žoga bi v mrežo zletela nad njim, a je z izjemnim refleksom stegnil roko in žogo odbil.

Do konca je Vardar uspel samo omiliti poraz, ko je v sodniškem podaljšku zadel Blaževski.