30.06.2017 12:42:05

Začetek, ki obeta: Če bo Andraž Šporar nadaljeval, kot je začel, potem mu v Nemčiji ne bo hudega

Andraž Šporar je odigral prvo tekmo v dresu Arminie.

Na začetku tedna je Baslu pomahal v slovo, nekaj dni kasneje pa že prvič opozoril nase v dresu Arminie. Andraž Šporar je debitiral kot član tega nemškega drugoligaša, krstni nastop pa kronal z zadetkom. Arminia se je v gosteh pred 1000 gledalci pomerila z nižjeligaškim klubom SpVg Hiddenhausen in ga premagala z 10:0. Šporar je tekmo začel v udarni enajsterici, tik pred koncem polčasa pa tudi meril v polno. Zabil je četrti gol na obračunu, in sicer je uspešno realiziral enajstmetrovko.

Nekdanji kapetan Olimpije, ki je igral v prvem polčasu, bi se lahko med strelce vpisal že prej. Imel je še nekaj priložnosti, med drugim so mu tekmeci veselje preprečili na golovi črti.