18.11.2016 22:51:16

Kamplov gol ni pomagal, Leipzig na vrhu (video)

vszi

Slovenski reprezentant poskrbel za zgodnje vodstvo Bayerja, ki pa je naposled ostal brez točk.

Nogometaši Leipziga na nemškem prvoligaškem prizorišču nadaljujejo izjemen niz rezultatov. Slavili so tudi na uvodni tekmi 11. prvenstvenega kroga, v Leverkusnu so domači Bayer ugnali s 3:2 in se zavihteli na vrh lestvice. Pred Bayernom, ki bo v soboto (18.30) gostoval v Dortmundu, imajo tri točke prednosti.

Domačini so sicer povedli že ob izteku prve minute, v polno je zadel povratnik po poškodbi Kevin Kampl. Kmalu zatem so gostje izenačili z avtogolom Juliana Baumgartlingerja, za 2:1 je tik pred odhodom na odmor zadel Julian Brandt.

V deveti minuti nadaljevanja so imeli lekarnarji čudovito prednost za povišanje vodstva, a Hakan Calhanoglu ni bil uspešen z bele točke, kazen je bila vzgojna. Leipzig je do konca zadel dvakrat za ves izkupiček, med strelce sta se vpisala Emil Forsberg in Willi Orban.