18.12.2015 20:39:36

Bezjak je znova blestel, Samardžić pomagal

nk rijeka

Nogometaši Rijeke so prvi del hrvaškega prvenstva končali brez poraza.

Nogometaši Rijeke so se na zimski oddih odpravili zadovoljni. Zelo zadovoljni. V zadnjem jesenskem krogu hrvaškega prvenstva so gostovali v prestolnici in na stadionu v Kranjčevićevi ulici z 2:0 premagali Zagreb ter se vsaj do sobotnega popoldneva znova zavihteli na vrh lestvice. Matjaž Kek in njegovi varovanci imajo točko več od Dinama, ki ga jutri ob 15. uri čaka domači dvoboj z Interjem iz Zaprešića.

Rečanom je ves izkupiček zagotovil Roman Bezjak, ki je dosegel oba gola. Najprej se je med strelce vpisal v 54. minuti, ko je unovčil napako domače obrambe, devet minut zatem je po podaji Vešovića s svojim 11. zadetkom postavil končni izid. Slovenski reprezentant je igral vso tekmo, prav tako kot Miral Samardžić, ki je poveljeval obrambi zasedbe z Rujevice.

Rijeka je prvi del prvenstva sklenila brez poraza. Ekipa mariborskega strokovnjaka se je veselila enajstih zmag in desetkrat igrala neodločeno, kar je seveda odlično izhodišče za spomladanske izzive.