Pred Boštjanom Cesarjem je prva tekma v vlogi selektorja slovenske reprezentance. V soboto ga v Budimpešti čaka nadvse zahteven preizkus, njegovi varovanci se bodo pomerili z močno Madžarsko.
Novi slovenski selektor je poskrbel za nekaj novosti, kar samo po sebi ni nič nenavadnega, o eni od teh je na zboru pred dnevi spregovoril Timi Max Elšnik. "Nove so nekatere stvari v ozadju, ki jih ne vidite. Novi selektor ima svoj način dela. Imamo tudi aplikacijo, kako se počutimo vsak dan. Da štab ve, v kakšnem fizičnem stanju smo. Tega prej ni bilo," je med drugim razkril član Crvene zvezde.
Gre za aplikacijo, na kateri reprezentanti ocenjujejo počutje z ocenami od 1 do 10. Podoben sistem je v Sloveniji uporabljal španski strateg Albert Riera, ki zdaj vodi nemškega bundesligaša iz Eintrachta.
Kopiral Riero? To je še iz igralskih časov
"Imamo veliko idej, tudi še nekatere druge zadeve. Pozornost dajemo vsaki najmanjši zadevi, ne želimo si po nepotrebnem obremenjevati igralcev, ki v svojih klubih igrajo precej več. Če kakšen dan kdo ni v optimalni formi, mu seveda lahko namenimo počitek," je na to temo dejal Cesar in spregovoril tudi o 'očitkih', da kopira sistem španskega stratega.
"Jaz sem se s tem spoznal že kot igralec Chieva. Ne bom dejal, koliko časa nazaj, ampak je tega že kar nekaj. (smeh) Od vsakega trenerja sem vzel nekaj, imam pa tudi neke svoje zakone, ki bi jih rad predstavil igralcem. Za zdaj vse skupaj poteka na res visokem nivoju," je bil jasen slovenski selektor.
vg
Cesar posnema Riero? Selektor brez zadržkov, takole odgovoril na očitke
Simon Pelko
Boštjan Cesar se z varovanci pripravlja na marčevski prijateljski preizkušnji.
Privoščite si neomejeno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do
Plus
vsebin.
Več informacij
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke