Slovenija je na evropskem prvenstvu za nogometaše do 21 let izgubila svojo uvodno tekmo proti favorizirani reprezentanci Nemčije (0:3). Po tekmi je pred novinarske mikrofone stopil Svit Sešlar in predstavil svoje razmišljanje o obračunu v slovaški Nitri.
"Kot sem rekel pred tekmo: Proti reprezentanci, kot je Nemčija, moraš izkoristiti vse, kar ti ponudijo. Mi tokrat na žalost tri lepe priložnosti v prvem polčasu nismo. S kakovostjo, ki jo posedujejo, so nas kaznovali za naše napake. Prvi gol prekinitev, kjer si najbolj 50:50 z njimi, kar se tiče kakovosti. Prekinitve so zgolj odraz želje, voljnega momenta. Enostavno si ne smemo privoščiti, da bomo izgubljali tekme na prekinitvah," je svoj rezime ponudil Sešlar.
In ob opazki, da so se Nemci dobro pripravili nanj, dodal: "Koliko so se pripravili, ne vem. Smo pa imeli nekaj določenih situacij, ko smo jih izigrali, ko smo si ustvarili višek na strani. Potem pa je treba bolje reševati. Ali ena na ena ali z nekimi predložki. Kot sem rekel: Vsaka priložnost, ki se ti ponudi, vsaka situacija, moraš biti na maksimumu proti takšni ekipi kot je Nemčija."
In ob vprašanju, zakaj so bili v prvih minutah tako medli, odvrnil: "Nekaj se vpraša tudi Nemce. Maksimalno so šli v tekmo, želeli čim prej zadeti. Praktično so se nam postavljali igralec na igralca po celem igrišču, preden so dosegli gol. V teh situacijah bomo morali biti bolj sigurni, s telesom zadržati te žoge, da jih ne izgubljamo prehitro. Ker kaznujejo vsako napako. V teh situacijah moramo biti bolj mirni in zadržati te žoge."
Odličnemu napadalno usmerjenemu vezistu je živce kravžljal tudi glavni delivec pravice, Danec Jakob Sundberg, ki je roko na srce svoje delo opravil obupno. "Zahtevno je bilo. Čeprav sem se že naučil, da sodnikov ne smem preveč omenjati. A bila je situacija, ko sem igralcu, ki je že imel rumeni karton, vzel žogo in sem šel sam v gol. Kar bi po nekih kriterijih moral biti drugi rumeni karton. Sem prepričan, da če bi bila na drugi strani takšna situacija, bi se sodnik odločil za drugi rumeni karton za našega igralca. A to je težava, s katero se soočamo manjše reprezentance," je vse skupaj pokomentiral Sešlar.