15.07.2024 06:24:10

Kakšna drama na Copi: vdor navijačev, Messijeva poškodba in na koncu velika zmaga za ... (video)

V finalu južnoameriškega prvenstva sta se pomerili Argentina in Kolumbija.

Nekaj ur po koncu finala evropskega prvenstva, ki ga je z 2:1 dobila Španija in Anglijo spet pustila praznih rok, se je začelo tudi finale Copa Americe oziroma pokala Amerike. V velikem finalu sta se pomerili Argentina in Kolumbija, tekma pa se je začela z več kot enourno zamudo po tem, ko je na stadion želeli vstopiti na tisoče navijačev, ki niso imeli vstopnic za veliki finale.

Na koncu se je rekordnega 16. naslova veselila Argentina z golom Lautara Martineza v podaljšku v 112. minuti, to pa je bil tudi edini zadetek na tekmi. Za Argentino je bil še en naslov po tem ko je Copo osvojili že leta 2021, leta 2022 pa se je okitila že z naslovom svetovnega prvaka.

Edini črn madež za Argentino je bila poškodba Lionela Messija, ki je moral v drugem polčasu zapustiti igrišče. Po teku na sredini igrišča se je ulegel na igrišče in se držal za desno stegno, tekme pa ni mogel nadaljevati.