jan oblak Ekipa24.si

Oglasil se je Jan Oblak in poslal sporočilo, ob ...

1 11.11.2023 18:30:47

Danski selektor Kasper Hjulmand kar ne more verjeti: Proti Sloveniji brez obeh glavnih zvezdnikov?! (foto)

Slovensko izbrano vrsto v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo čakata zadnji tekmi skupinskega dela.

Varovanci selektorja Matjaža Keka so vodilno moštvo skupine H, v petek jih najprej čaka gostovanje na Danskem, tri dni pozneje pa domača tekma s Kazahstanom. Z morebitno zmago nad Danci bi si Slovenci že zagotovili uvrstitev na Euro. Prvo srečanje teh moštev v ljubljanskih Stožicah se je končalo brez zmagovalca, bilo je 1:1.

Oba selektorja sta seveda upala, da bodo zadnjo tekmo pred reprezentančnim zborom njuni varovanci oddelali brez poškodb. Danes pa je danski selektor prejel izrazito negativno informacijo. Na tekmi angleškega prvenstva sta se namreč poškodovala oba Danca, ki si kruh služita pri Manchester Unitedu.

Rdeči vragi so gostili Luton in slavili z 1:0, toda zmago so zelo drago plačali. Že po 39 minutah je moral zaradi poškodbe kolena igrišče predčasno zapustiti Christian Eriksen. Približno deset minut pred zadnjim sodnikovim piskom pa se je podobno zgodilo tudi njegovemu rojaku Rasmusu Højlundu. Njemu je nadaljevanje srečanja preprečila poškodba mišice. Oba sta še kako vprašljiva za srečanje s Slovenijo.