Kučan v novem Reporter Magazinu: Čeferina bi si ...

Po koncu šova Kmetija posestvo ne bo mirovalo

matjaz kek slovenija pm Ekipa24.si

Matjaž Kek je po uvrstitvi v osmino finala poslal...

13 17.11.2022 20:23:54

Po zmagi v Romuniji je vtise strnil selektor Matjaž Kek: Videli smo stvari, ki ...

Martin Metelko
Slovenski nogometaši nadaljujejo niz dobrih predstav in pozitivnih rezultatov.

V četrtkovi prijateljski tekmi so prvič v zgodovini zmagali v Romuniji, domačine so po izvrstnem prvem polčasu ugnali z 2:1. Za Slovenijo sta zadela Benjamin Šeško v 26. minuti in pet minut pozneje še Andraž Šporar. Domači so v drugem polčasu prevzeli pobudo, a več od znižanja rezultata jim ni uspelo.

Po dvoboju je svoje občutke v pogovoru za SportKlub strnil Matjaž Kek. "Odigrali smo dober prvi polčas, na zelo visoki ravni in s pravim ritmom. To je bilo zelo blizu tistega, kar je ekipa sposobna in kar si želi strokovni štab. Take tekme omogočajo menjave in vedel sem, da bomo s trem imenjavami izgubili ritem, kar ni prav nič narobe, tudi to se zgodi. Nekaterim igralcem smo dali minutažo, ki je niso imeli. V drugem delu so domači izvajali pritisk, bistvenega pomena pa je, da smo zmagali proti ekipi, ki je od nas deset mest boljša na Fifini lestvici, in to na neverjetno zahtevnem igrišču. Videli smo stvari, ki gredo v pravo smer, pri tem mislim na odločnost, avtomatizacijo in povezanost. Ko menjamo, moramo zadržati mirnost, igrati brez nervoze. Zadovoljen sem, ker smo odigrali borbeno in agresivno tekmo, ki je pokazala, kar si želimo. Usmejeni smo v pravo smer, nekaj stvari je treba še popraviti, a smo zmagali v Romuniji, ki ima kakovostno reprezentanco. Nekaj igralcev je bilo na pravi ravni, nekateri bodo morali poiskati novo okolje in minutažo. Tekma, kot sem jo pričakoval, še enkrat ponavljam, da je bistveno, da smo zmagali in da se lahko pripravimo na naslednjo težko tekmo doma, ko bomo spet nekaj zarotirali," je dejal slovenski selektor.