Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 09.06.2022 20:08:49

Upanje za prihodnost vendarle obstaja? Mladi Slovenci še drugič premagali Andoro

Domen Jančič
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v 9. krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo leta 2023 v Kranju premagala Andoro z 2:0 (1:0).

* Stadion Stanko Mlakar, gledalcev 200, sodnik: Griffith (Wales).
* Strelca: 1:0 Stojinović (22.), 2:0 Begić (62.).
* Slovenija: Turk, Ilenič, Stojinović, Zec, Kurtovič, Zabukovnik, Vešner Tičić, Jevšenak (od 88. Antolin), Žugelj (od 88. Sešlar), Prelec (od 73. Flakus Bosilj), Matko (od 61. Begić).
* Andora: Rabelo, Izquierdo (od 76. Palou), Gomes, Babot, Guillen (od 86. Robinat), Ruiz, (od 76. Alonso), Pubill (od 86. Matesos), Boutarfas, Vales, Fernandez, Balastegui (od 71. Rente).
* Rumeni kartoni: Prelec; Ruiz, Gomes, Babot, Matesos.
* Rdeč karton: Matesos (90.).

Varovanci Milenka Ačimovića so na svoji deveti tekmi kvalifikacij zabeležili tretjo zmago, s katero je ob štirih remijih na lestvici na tretjem mestu vsaj začasno prehiteli Kosovo, ki bo svojo tekmo tega kroga proti Angliji odigralo v petek. Slovenci priložnosti, da bi igrali na evropskem prvenstvu nimajo več, so proti skromnim Andorcem, s katerimi so imeli težave na prvi tekmi, ki so jo dobili z 1:0, pričakovano prevladovali na igrišču. Ves čas se je praktično igralo na en gol, domači so si pripravili kar nekaj priložnosti, eno je v prvem polčasu izkoristil Dušan Stojinović, drugo pa v drugem delu Tjaš Begić.

Andorci, v dosedanjem delu kvalifikacij so dosegli le en gol, prejeli pa so jih 19, so se takoj postavili na svojo polovico in z obrambno igro poskušali priti do ugodnega rezultata. Do 22. minute so domačim dopustili nekaj strelov od daleč, resnih priložnosti pa ne, nato pa so vendarle klonili, potem ko v gneči pred kazenskim prostorom niso uspeli razčistiti nevarnega položaja, žogo postali le do branilca Stojinovića, ki pa se je v kazenskem prostoru znašel kot napadalec in jo poslal v mrežo.

Do odmora je dve priložnosti zapravil Nino Žugelj, eno pa David Zec, od daleč je s strelom poskušal tudi Mitja Ilenič, že takoj na začetku drugega dela pa je Aljoša Matko zadel vratnico. Napadalec Olimpije je nato v 60. minuti igro zapustil, njegova zamenjava Begić pa ni potreboval niti minute, da se je vpisal med strelce. Izkoristil je napačno podajo vratarja in z diagonalnim strelom zadel želeni cilj.

Do konca tekme se je priložnost ponudila še enemu rezervistu Davidu Flakusu Bosilju, a je bil z glavo nenatančen, tako da se izid ni spremenil.

V zadnjem krogu, 13. junija, bo Slovenija na zadnji tekmi gostovala v Angliji.

Značke: nogomet, mladi