49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 23.01.2022 22:41:04

Ob Burkini Faso v četrtfinalu še Tunizija

Nogometaši Burkine Faso in Tunizije so prvi četrtfinalisti afriškega prvenstva v Kamerunu. Burkina Faso je v Limbeju v osmini finala po enajstmetrovkah premagala Gabon s 7:6 (1:1, 1:1, 1:0), Tunizija pa je v Garoui izločila Nigerijo z 1:0 (0:0).

Gabon je od 67. minute igral brez izključenega Sidneyja Obisse, a je Burkina Faso, finalistka afriškega prvenstva 2013, takrat že vodila z 1:0, saj je vezist Aston Ville Bertrand Traore zadel že v 28. minuti. Isti igralec je sicer deset minut pred tem zapravil najstrožjo kazen.

Kljub igralcu manj pa je Gabon v prvi minuti sodniškega dodatka prišel do izenačenja, Adama Guira je namreč žogo poslal v lastno mrežo. V podaljšku je Burkina Faso zadela v 102. minuti, a so sodniki dosodili prepovedan položaj.

Do konca podaljška se izid ni spremenil, sledile so enajstmetrovke. V teh so oboji v svojih prvih petih strelih po enkrat zgrešili, odločitev pa je nato padla v deveti seriji, ko je pri Gabonu zgrešil Lloyd Palun, pri Burkini Faso pa je zadel Ismahila Ouedraogo.

Drugega četrtfinalista je dal obračun Nigerije, afriškega prvaka 1980, 1994 in 2013, ter Tunizije, prvaka 2004. Nigerijci, ki so edini skupinski del končali stoodstotni, so po prvem porazu tudi končali prvenstvo. Zanje je bil usoden gol Youssefa Msaknija v 47. minuti. Delo jim je nato otežila še izključitev Alexa Iwobija v 66. minuti.

V ponedeljek se bosta ob 17.00 v Bafoussamu merili Gvineja in Gambija, ob 20.00 pa v Yaoundeju Kamerun in Komori. Slednji ima zaradi okužb z novim koronavirusom na voljo le 12 igralcev, med temi ni nobenega vratarja, tako da to bo vlogo opravljal eden izmed igralcev.

Pravila namreč narekujejo, da če ima ekipa vsaj enajst zdravih igralcev, mora tekmo odigrati. Komori so sicer presenečenje prvenstva, med drugim so na zadnji tekmi skupinskega dela premagali in izločili Gano.

V torek bodo četrtfinale igrali Senegal in Zelenortski otoki ter Maroko in Malavi, v sredo pa še Slonokoščena obala in Egipt ter Mali in Ekvatorialna Gvineja.

IZIDI OSMINE FINALA

- nedelja, 23. januar:
Limbe: Burkina Faso - Gabon 7:6 (1:1, 1:1, 1:0) - 11 m Garoua: Nigerija - Tunizija 0:1 (0:0) - ponedeljek, 24. januar: 17.00 Bafoussam: Gvineja - Gambija 20.00 Yaounde: Kamerun - Komori - torek, 25. januar: 17.00 Bafoussam: Senegal - Zelenortski otoki 20.00 Yaounde: Maroko - Malavi - sreda, 26. januar: 17.00 Douala: Slonokoščena obala - Egipt 20.00 Limbe: Mali - Ekvatorialna Gvineja