3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

0 06.09.2021 21:12:05

Ačimovićevi varovanci do prve zmage v kvalifikacijah za EP 2023

Grega Wernig
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na današnji kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu 2023 v gosteh premagala Andoro z 1:0 (0:0). Slovenija bo naslednjo tekmo igrala 7. oktobra, ko se bo v Celju pomerila z Anglijo.

* Nacionalni stadion, sodniki: Viljanen, Leppänen in Valjakka (vsi Finska).
* Strelec: 0:1 Stojinović (61..
* Andora: Gimenez, Gomes (od 89. Nkounkou), Müller (od 71. Bellido Ines), Vales, Cuinas (od 77. Rodrigues), Guerrero (od 89. Roca), Izquierdo, Remolins (od 76. Sola Garcia), Dos Santos, Rosas, Fernandez.
* Slovenija: Turk, Španring, Stojinović, Zec, Koderman, Casar (od 46. Ostrc), Zabukovnik, Vešner Tičić (od 61. Begić), Žugelj (od 92. Pečnik), Matko, Flakus Bosilj (od 78. Cipot).
* Rumeni kartoni: Alonso Guerrero, Izquierdo, Rosas Ubach, Fernandez, Remolins, Dos Santos, Garcia, Roca; Casar, Zec, Begić.
* Rdeči karton: Fernandez (52).

Izbranci slovenskega selektorja Mileta Ačimovića so kvalifikacijski ciklus za zaključni turnir stare celine v Romuniji in Gruziji 2023 pred štirimi dnevi odprli s tesnim porazom proti Čehom, na svojem drugem obračunu v gosteh pa so ukanili tekmece iz Andore.

V prvi polovici prvega polčasa se je na Pirenejskem polotoku odvijal enakovreden boj, veliko dela pa je imel tudi glavni finski sodnik Petri Viljanen, ki je v prvih tridesetih minutah pokazal kar pet rumenih kartonov - tri na domači in dva na gostujoči strani.

Slovenija je po dokaj medlem uvodu v nadaljevanju le zagospodarila na igrišču, poskusi Marka Zabukovnika v 33., Davida Zeca v 40. in Dušana Stojinovića v drugi minuti sodnikovega podaljška pa niso bili dovolj natančni.

Ačimovićevi izbranci so v drugi polovici le uveljavili svojo kakovost, predvsem po 52. minuti, ko je zavoljo dveh rumenih kartonov v zgolj štirih minutah igrišče zapustil Izan Fernandez.

Slovenci so le devet minut kasneje unovčili številčno premoč na igrišču, vodilni gol pa je po kotu Vida Kodermana dosegel Stojinović.

V nadaljevanju so imeli Slovenci bolj ali manj vseskozi nadzor nad tekmeci, kljub nekaterim priložnostim pa se mreža domačega vratarja Rodrigueza Gimeneza do konca tekme ni več zatresla.