56.532 evrov: to je rekorder po zaslužku med ...

ekipa ilek stuhec Ekipa24.si

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

3 30.03.2021 22:51:54

Slovenska skupina H: Hrvati so se dolgo časa mučili z Malto, Slovaki presenetili Ruse

V slovenski skupini H kvalifikacij za svetovno nogometno prvenstvo 2022 so danes v 3. krogu poleg Slovenije, ki je z 0:1 klonila na Cipru, igrale tudi preostale ekipe. Hrvaška je Malto premagala s 3:0, Slovaška pa Rusijo z 2:1.

Rusija je tekmo 3. kroga začela kot edina ekipa s polnim izkupičkom, pomerila pa se je z doslej še neporaženo Slovaško, ki pa je imela po prvih dveh tekmah le dve točki. Slovaki so v Trnavi dobili prvi polčas, zadetek je dosegel Milan Škriniar z glavo v 38. minuti. V nadaljevanju so Rusi najprej izenačili, ko je v 71. minuti zadel Mario Fernandes, a je Slovaška po golu Roberta Maka spet povedla že tri minute pozneje, zdržala do konca in dosegla prvo zmago.

Hrvati so po porazu s Slovenijo in neprepričljivi zmagi s Ciprom z 1:0 danes igrali še z Malto. V prvem polčasu ni bilo golov, blizu je bil sicer Nikola Vlašić že v drugi minuti, potem pa je Ivan Perišić le premagal obrambo gostov za vodstvo v 62. minuti. Mirnejši razplet pa je nato z uspešno izvedeno najstrožjo kaznijo zagotovil Luka Modrić v 76. minuti. Piko na i je postavil Josip Brekalo v zadnji minuti.