5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 29.03.2021 11:26:02

Hrvati po drami v zaključku do zmage proti Švici

Aleš Cipot
Nogometaši Hrvaške so v drugem krogu skupine D evropskega prvenstva igralcev do 21 let v Kopru premagali Švico s 3:2 (1:0).

Po porazu proti Portugalski v prvem krogu se Hrvati kljub drami v zaključku s tremi točkami proti Švici vračajo v boj za napredovanje iz skupine D. Švicarji po četrtkovi zmagi nad Anglijo prav tako ostajajo pri treh točkah. Zvečer bo v Ljubljani še obračun Angležev in Portugalcev.

Švicarji so že v prvi minuti skoraj šokirali Hrvate, ko je lepo preigravanje in podajo Andija Zeqirija za malenkost mimo vratnice poslal Petar Pušić. V osmi minuti pa velika napaka švicarskega vratarja Anthonyja Racioppija. Najprej je slabo izbil žogo, potem pa mu je ob strelu Luke Ivanušeca še spodrsnilo in Hrvati so povedli.

Hrvati so imeli v prvem polčasu v obrambi nemalo težav, Švicarji pa so nekajkrat nevarno zapretili, a strela Bastiena Tome in Jeremyja Guillemenota nista bila dovolj natančna.

V 48. minuti si je veliko napako privoščil Dominik Kotarski. Žogo je podal naravnost do samega Guillemenota, ki pa ni izkoristil darila oz. je hrvaški vratar popravil napako. So pa Hrvati nato po hitrem postopku dosegli dva zadetka in kazalo je na miren zaključek dvoboja.

Najprej je Nikola Moro v 61. minuti izkoristil enajstmetrovko po prekršku nad Kristijanom Bistrovićem, v 64. minuti pa je nekdanji napadalec Celja Dario Vizinger sijajno zaključil za 3:0. Isti igralec je v 79. minuti v kazenskem prostoru igral z roko in Švicarjem ponudil kanček upanja. Enajstmetrovko je realiziral rezervist Kastriot Imeri. V 89. minuti so Švicarji še dodatno zagnali paniko v vrste Hrvatov po avtogolu Sandra Kulenovića, ki je na igrišče vstopil štiri minute prej.

Toda Hrvati so v šestih minutah sodnikovega dodatka po zaslugi odlične obrambe Kotarskega ubranili vodstvo ter vknjižili tri točke.

Hrvaška - Švica    3:2 (1:0)

Bonifika, brez gledalcev, sodniki: Higler, van Zuilen, Balder (Nizozemska).
Strelec: 1:0 Ivanušec (8.), 2:0 Moro (61./11-m), 3:0 Vizinger (64.), 3:1 Imeri (79./11-m), 3:2 Kulenović (89./avtogol).
Hrvaška: Kotarski, Šverko, Erlić (od 25. Vušković), Bradarić, Franjić (od 75. Krizmanić), Bistrović, Moro (od 75. Žaper), Babec, Ivanušec, Vizinger (od 85 Kulenović), Špikić (od 75. Čolina).
Švica: Racioppi, Lotomba, Van Der Werff, Zesiger, Sidler (od 59. Rüegg), Pušić (od 59. Ndoye), Sohm (od 59. Imeri), Domgjoni (od 66. Jankewitz), Toma, Guillemenot, Zeqiri (od 66. Mambimbi).
Rumeni kartoni: Babec, Franjić, Vizinger, Kulenović; Sidler, Van Der Werff, Lotomba.