Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Indira Ekić potrdila, da bo postala mamica

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 25.03.2021 21:46:00

Mladi Rusi povozili Islandce

Nogometaši Rusije so v tekmi 1. kroga EP do 21 let v skupini C v Györju premagali Islandijo s 4:1.

Rusija - Islandija 4:1 (3:0)
* Stadion Gyirmoti, sodniki: Meler, Eyisoy, Özkara (vsi Turčija).
* Strelci: 1:0 Čalov (31., 11-m), 2:0 Tiknicjan (42.), 3:0 Zaharjan (45.), 4:0 Makarov (53.), 4:1 Gudjohnsen (59.).
* Rusija: Maksimenko, Maslov (od 61. Golubev), Divejev, Jevgenjev, Tiknicjan, Glebov, Oblakjov, Makarov (od 72. Tjukavin), Zaharjhan (od 71. Umjarov), Lesovoj (od 77. Lomovicki), Chalov (od 61. Grulev).
* Islandija: P. Gunnarsson, Thorkelsson, Hauksson, Johannesson (od 65. Andreson), S. Thordarson, Thorsteinsson (od 85. Ingimundarson), H. Gunnarsson, Gudjohnsen (od 76. B. Willumsson), W. Willumsson (od 85. Finnsson), K. Thordarson, Leifsson.
* Rumeni kartoni: Maslov, Obljakov, Golubev, Umjarov;

* Rdeč karton: /.

Mlada ruska reprezentanca je na prvi tekmi Eura do 21 let prepričljivo premagala tekmece z Islandije. Rusi so za visoko zmago potrebovali praktično le 20 minut, v katerih so dosegli vse gole.

Začeli so z zadeto enajstmetrovko Fedorja Čalova v 31. minuti, pred koncem prvega polčasa pa sta v polno zadela še Nair Tiknicjan in v sodnikovem dodatku tudi šele 17-letni Arsen Zaharjan.

V drugem polčasu so Rusi spet takoj udarili in po golu Denisa Makarova je bilo videti, da se Islandiji obeta pravi polom. A potem so Rusi umirili ritem, do sape so prišli tudi Islandci in Svein Gudjohnsen je poskrbel vsaj za častni zadetek svoje ekipe.

Značke: nogomet, euro-u21