Dario Melnjak je del svoje igralske poti prehodil tudi po slovenskih zelenicah, med letoma 2017 in 2019 je bil član Domžal in takrat eden vidnejših igralcev slovenske lige. Vedno rad poudari, da je ponosen, da je bil del rumene družine. V tistem času je sodeloval z mladim trenerjem Simonom Rožmanom, o katerem govori z izbranimi besedami.
"Žal mi je, da Simona nisem imel ob sebi že prej, ne pa šele pri 25 letih. S svojo željo, delom in z nasveti je prav ustvarjen za mlade igralce, ki se šele razvijajo in pripravljajo na višjo raven nogometa. To je delal v Domžalah, zdaj pa je tudi on tako napredoval. A še vedno je mlad trener, pred njim je res velika kariera," je razlagal hrvaški reprezentant, ki je pol leta pred iztekom pogodbe za razmeroma skromno odškodnino (60 tisočakov) prestopil v turški Rizespor. In nadaljeval: "Simon je tudi odličen človek, ki je od prvega dne, ne le meni, ampak vsem nam, dal celega sebe, in vsi smo iz njega vlekli maksimum. Večina je ob njem naredila velik korak v razvoju."
Medtem je Rožman prevzel Rijeko in tam nadaljuje delo slovenskega selektorja Matjaža Keka. "Rečani se nikakor niso zmotili, ker so ga pripeljali. Spomnim se, da je nedavno tudi Senijad Ibričić dejal, da je prav Rožman najboljši trener od vseh, ki jih je imel v karieri. Veliko nas misli enako. Domžale so bile moja zelo dobra odskočna deska za Turčijo in reprezentanco."
V turškem prvoligašu je Varaždincu cena hitro zrasla, turški klub zanj zahteva vsaj desetkrat višjo ceno. Obenem je Melnjak postal hrvaški reprezentant. In danes je v središču pozornosti, saj je na trenutno akcijo prišel kot sveže poročen. "Škoda, ker je ravno obdobje pandemije, ampak za mene je to edini termin v celotni sezoni. Po tem ne bom imel niti enega prostega vikenda." Poročil se je z Grkinjo (pričakujeta tudi naraščaj), v soboto pa jo je odpeljal na Plitvička jezera. Pošalil se je, da je bilo nekakšno poročno potovanje.
Melnjak je kariero začel v majhnem Nedeljancu, prek Zeline, Slaven Belupa, belgijskega Lokerena, azerbajdžanskega Nefčija in Domžal pa je prišel do turškega Rizesporja. Za cilj si je zadal eno od petih najmočnejših evropskih lig.
Ob hrvaščini in angleščini se danes 28-letni Hrvat sporazumeva tudi v belgijskem, slovenskem, grškem in turškem jeziku.