250 evrov kazni za Janeza, kar pa ne bo šlo iz ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 16.10.2020 12:28:08

Hat-trick VUČKIĆA še daleč od slovenskega rekorderja: Veste, koliko jih je zabil REKORDER na eni tekmi?

Martin Metelko
Haris Vučkić je na tekmi z Moldavijo dosegel tri zadetke, do absolutnega slovenskega rekorda v dresu reprezentance pa mu je še precej manjkalo.

Bil je sedmi dan drugega meseca leta 1996, ko se je Slovenija na Malti, kamor je odpotovala, da bi sodelovala na prijateljskem turnirju Rothmans, pomerila z Islandijo. Do 40. minute je bila tekma precej izenačena, nato je tekmec povedel z golom Olafurja Thordarsona. Veselje severnjakov ni trajalo dolgo, dve minuti pozneje je izenačil Sašo Udovič. Kar je sledilo po tem, je še danes zapisano v zgodovino slovenskega nogometa. Udoviču je dal uvodni zadetek krila in dobre pol ure kasneje je imel v svoji osebni statistiki že, pozor, pet golov! Da jih je zabil toliko, je dejansko potreboval piškavih 32 minut!

Potem sta zadela še Matjan Florjančič in Ermin Šiljak, Slovenija je na koncu slavila kar s 7:1. To je še danes ena najvišjih zmag Slovenije, pet Udovičevih zadetkov pa je dosežek, ki ga nikdar nihče ni presegel. Še najbolj se mu je tri leta pozneje približal Milan Osterc, ki je ob zmagi Slovenije nad Omanom s 7:0 zabil štiri gole.

Značke: udovič, vučkić