Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 03.09.2020 21:52:51

Četa Primoža Glihe izgubila v Italiji!

Grega Wernig
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v Lignanu odigrala prijateljsko tekmo z italijanskimi vrstniki. Slednji so bili boljši in zmagali z 2:1 (2:0).

Četa Primoža Glihe je pred tem zadnje pripravljalno srečanje odigrala sredi lanskega novembra. Obračun s Portugalsko ni postregel z zadetki, že pred tem so mladi Slovenci premagali Madžarsko, Švico in Gruzijo, remizirali pa z Anglijo in Francijo. Tekma z Italijo je bila tako naslednja v nizu spopadov s tekmeci, ki služijo kot priprava na evropsko prvenstvo.

Tokrat je Gliha v začetno postavo uvrstil Igorja Vekića, Svena Šoštariča Karića, Jana Gorenca, Dušana Stojinovića, Davida Brekala, Matijo Roma, Adama Gnezdo Čerina, Tomija Horvata, Žana Roglja, Žana Celarja in Luko Štora.

Slovenci so se v zaostanku znašli v 34. minuti, ko je zadel Andrea Colpani, tri minute pozneje je vodstvo Italijanov podvojil Filippo Melegoni.

Gosti so se v igro vrnili v 77. minuti, ko se je med strelce vpisal Aljoša Matko, ki je dobil priložnost v drugem polčasu tako kot Žan Medved, Egzon Kryeziu, David Zec, Janez Pišek in Žan Zaletel.

Ob koncu tekme sta bila izključena Šoštarič Karić in Stojinović zaradi prekrška oziroma protestiranja.