Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

dino-in-hrvoje, skrito-v-raju Njena.si

Ste prepoznali drugačno igro Hrvoja in Dina?

7 06.06.2019 06:57:40

Messi, si videl TO?! Cristiano RONALDO z zadetkom kot z DRUGEGA PLANETA! (video)

Nogometna reprezentanca Portugalske je v polfinalu evropske lige narodovo premagala Švico s 3:1 (1:0). V finalu se bo merila z zmagovalcem četrtkovega polfinala med Anglijo in Nizozemsko, ki bo ob 20.45 v Guimaraesu.

Portugalci, evropski prvaki 2016, so se v finale prebili, potem ko je trikrat zadel njihov največji zvezdnik in nogometaš Juventusa Cristiano Ronaldo. Ta je domačo ekipo povedel v vodstvo v 25. minuti, ko je izjemno zadel iz prostega strela, odločilni gol pa je dosegel v 88. minuti. Ronaldo je v sodniškem dodatku še tretji gol in potrdil pot Portugalske v prvi finale lige narodov. Za Švicarje je zadel Ricardo Rodriguez v 57. minuti, ko je unovčil najstrožjo kazen. Zmagovalec premierne lige narodov bo lahko pobral 10,5 milijona evrov.

Sicer pa se bodo iz lige narodov štiri ekipe prebile tudi na evropsko prvenstvo 2020, in sicer tiste, ki jim tega ne bo uspelo doseči v običajnih kvalifikacijah. Marca 2020 bodo namreč na sporedu končnice vseh lig, v vsaki bodo nastopile najboljše štiri ekipe posamezne lige, ki si ne bodo zagotovile mesta v kvalifikacijah. Če bi se katerikoli zmagovalec skupin do takrat že prebil na EP, bi njegovo mesto pripadlo naslednjemu najbolje rangiranemu moštvu posamezne lige.

Značke: portugalska, ronaldo