Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 22.01.2019 19:55:20

Na azijskem prvenstvu znani VSI ČETRTFINALISTI, Srečko KATANEC pa z Irakom ...

Na azijskem nogometnem prvenstvu v Združenih arabskih emiratih so znani vsi četrtfinalisti. Kot zadnji se je med osmerico prebil Katar, ki je v Abu Dabiju v osmini finala premagal Irak Srečka Katanca z 1:0 (0:0).

Katarce je v vodstvo popeljal Bassam Alrawi s prostim strelom v 62. minuti. Iračani, ki so tudi imeli nekaj priložnosti in celo več strelov kot Katarci, se tako poslavljajo od prvenstva, ki so ga doslej dobili enkrat - leta 2007.

"Mislim, da je bila tekma enakovredna. Poskusili smo zmagati, pritiskali in pritiskali, a nismo zadeli. To je to. Prejeli smo gol s prostega strela, kar se pač zgodi. Fantje pa so dali vse od sebe," francoska tiskovna agencija AFP navaja Katanca.

Katar bo v četrtfinalu igral proti Južni Koreji, ki je na prvi današnji tekmi v Dubaju po podaljšku premagala Bahrajn z 2:1 (1:0, 1:1). Južno Korejo je v vodstvo popeljal Hwang Hee-Chan v 43. minuti, izenačil pa je Mohamed Al Rohaimi v 77. minuti. Do konca rednega dela se izid kljub nekaj priložnostim ni spremenil, zato pa se je v podaljšku oziroma v 107. minuti, ko je Korejce v novo vodstvo popeljal Kim Jin-Su.

Sicer pa so preostali četrtfinalni pari Kitajska - Iran, Vietnam - Japonska in ZAE - Avstralija.

Značke: nogomet, azija, katanec, irak