skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 18.06.2018 16:05:59

VAR znova nagnil tehtnico

Švedska nogometna reprezentanca je v 1. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v Nižnjem Novgorodu premagala Južno Korejo z 1:0 (0:0). Edini zadetek je z bele točke v 65. minuti dosegel Andreas Granqvist. Na prvi tekmi skupine F je Mehika že v nedeljo v Moskvi ugnala branilko naslova Nemčijo z 1:0 (1:0).

* Stadion Nižnji Novgorod, gledalcev 43.200, sodniki: Aguilar, Zumba (oba Salvador) in Mora Araya (Kostarika).
* Strelec: 1:0 Granqvist (65./11 m).
* Švedska: Olsen, Lustig, Granqvist, Augustinsson, Jansson, Larsson (od 81. Svensson), Ekdal (od 71. Hiljemark), Forsberg, Claesson, Berg, Toivonen (od 77. Kiese).
* Južna Koreja: Jo Hyeon-woo, Yong Lee, Park Joo-ho (od 28. Kim Min-woo), Kim Young-gwon, Jang Hyun-soo, Koo Ja-cheol (od 73. Seung-Woo Lee), Ki Sung-yueng, Lee Jae-sung, Son Heung-min, Kim Shin-wook (od 67. Woo-Young Jung), Hwang Hee-chan.
* Rumeni kartoni: Claesson; Kim Shin-wook, Hee-Chan Hwang.

Švedska je na svoji prvi tekmi na svetovnih prvenstvih po 12 letih vpisala zmago. Čeprav tokrat igra brez Zlatana Ibrahimovića, je na ne ravno razburljivem obračunu zasluženo ugnala Južno Korejo, potem ko je Granqvist unovčil najstrožjo kazen.

Švedska je bila v prvem polčasu nekoliko boljši in konkretnejši tekmec, najlepšo priložnost pa je zapravila v 21. minuti, ko streljal Marcus Berg, a je bil korejski vratar na mestu. Berg, napadalec Al Aina iz Združenih arabskih emiratov, je bil tudi sicer vpleten v vse nevarnejše švedske akcije, toda žoge ni spravil v mrežo.

V 44. minuti je z roba kazenskega prostora poskusil še kapetan Andreas Granqvist, a žogo prešibko poslal proti korejskim vratom. Že v sodniškem dodatku je z glavo malo previsoko meril Viktor Claesson.

V drugem polčasu so najprej zagrozili Korejci, ko je Ja-Cheol Koo z glavo v 52. minuti zadel zunanji del mreže, v 56. minuti pa se je izkazal korejski vratar Jo Hyeon-woo po strelu z glavo Ole Toivonena.

V 65. minuti pa so Švedi povedli, potem ko so s pomočjo tehnologije VAR dobili najstrožjo kazen po prekršku Min-Woo Kima. Zanesljivo jo je izvedel Granqvist, sicer branilec ruskega Krasnodarja. V nadaljevanju so Švedi bolj ali manj nadzorovali potek tekme, Korejcem pa nikakor ni uspelo priti do kakšne resne priložnosti.

V prvi minuti sodniškega dodatka je sicer z glavo poskusil Hwang Hee-chan, a zgrešil cilj.

Značke: nogomet, sp