Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ursula von der Leyen in primer Pfizergate

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

2 11.06.2018 22:23:32

Slovenske nogometašice izgubile na Islandiji

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je na svoji predzadnji tekmi kvalifikacijske skupine 5 za nastop na svetovnem prvenstvu v Franciji 2019 danes v Reykjaviku izgubila proti Islandiji z 0:2 (0:0). Slovenija bo zadnjo tekmo igrala 12. junija, ko bo gostovala na Češkem.

Izbranke Boruta Jarca so pred štirimi dnevi zanesljivo slavile na Ferskih otokih s 4:0, potem ko je dva gola dosegla Mateja Zver, po enega pa Lara Ivanuša in Lara Prašnikar.

Na današnji veliko zahtevnejši tekmi je Jarc v začetno postavo uvrstil Zalo Meršnik, Saro Agrež, Kajo Korošec, Kristino Erman, Matejo Zver, Dominiko Čonč, Laro Prašnikar, Laro Ivanuša, Špelo Kolbl in Kajo Eržen. Njegove varovanke so bile v prvem polčasu povsem enakovredne favoriziranim gostiteljicam, po obetavnem prvem polčasu in neodločenemu izidu pa so v drugem polčasu malenkostno popustile in prejele dva gola. V črno jih je zavila Glodis Viggosdottir, ki je zadela v 55. in 68. minuti, po tej zmagi pa so se Islandke prebile na prvo mesto v kvalifikacijski skupini 5.

Na SP, ki bo 7. junijem in 7. julijem prihodnje leto v Franciji, se bodo iz skupinskega dela evropskih kvalifikacij uvrstile zmagovalke sedmih skupin, štiri najboljše drugouvrščene ekipe pa bodo igrale v dodatnih kvalifikacijah.

Doslej so si nastop na zaključnem turnirju zagotovile Francija, Kitajska, Tajska, Avstralija, Japonska, Južna Koreja, Brazilija, Čile, Španija in Italija.