Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

3 27.03.2018 19:42:55

Varovanci Primoža Glihe visoko poraženi v Bolgariji

Reprezentanca do 21 let je na šesti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2019 v Stari Zagori z 0:3 (0:2) izgubila z bolgarskimi vrstniki. Izbrance Primoža Glihe naslednja tekma čaka 7. septembra v Kazahstanu.

Mladi slovenski nogometaši so si v boju za uvrstitev med najboljše štiri drugouvrščene ekipe zelo otežili delo, saj so gladko izgubili z Bolgari.

Ti so povedli v 20. minuti, ko je bil uspešen Antonio Vutov, že pred iztekom prvega dela pa so vodstvo podvojili po golu Kirila Despodova.

Selektor Gliha je poskušal z menjavami preobrniti potek tekme, a mu to ni uspelo, še več, v 83. minuti je s svojim drugim zadetkom na tekmi Despodov potrdil zmago gostiteljev.

Trenutno je Slovenija v skupini 9 na tretjem mestu, po šestih tekmah ima 10 točk, osem manj kot vodilna Francija. Na drugem mestu je Kazahstan z 12, Bolgarija je četrta z osmimi, na dnu lestvice pa imata Luksemburg in Črna gora po štiri točke.

Na EP bodo napredovali zmagovalci devetih skupin, štiri najboljše drugouvrščene pa bodo igrale dodatne kvalifikacije za zadnji dve mesti.

Bolgarija - Slovenija 3:0 (2:0)

* Stara Zagora - Stadion Trace Arena, sodniki: Mantalos, Petropoulos in Kourompylia (Grčija).
* Strelca: 1:0 Vutov (20.), 2:0 Despodov (42.), 3:0 Despodov (83.).
* Bolgarija: Naumov, Ljaskov, Velkov, Kerčev, Kostadinov, Al. Georgijev (od 80. Minkov), An. Georgijev, Karabeljov, Vutov (od 71. Milev), Krajev, Despodov (od 87. Kovačev).
* Slovenija: Sorčan, Kuhar, Badžim, Mate, Gliha, Bijol, Kramarič (od 46. Repas), Brecl, Vokič (od 75. Fatkić), Pišek, Ožbolt (od 46. Mlakar).
* Rumeni karton: Kuhar.