07.10.2016 09:24:18

Nov udarec za Čile, Brazilija in Urugvaj zlahka

Južnoameriške kvalifikacije za nogometno svetovno prvenstvo 2018 v Rusiji so že na polovici, dvakratni južnoameriški prvaki Čilenci pa so daleč od uvrstitve na SP. Na gostovanju v Ekvadorju so izgubili z 0:3. Korak bližje SP sta Brazilija in Urugvaj, ki sta vknjižila prepričljivi domači zmagi, Argentina je le remizirala s Perujem.

Urugvaj, ki je ta čas z 19 točkami prvi na lestvici, je s 3:0 ugnal Venezuelo; dva gola je prispeval zvezdnik PSG Edinson Cavani, dve podaji pa zvezdnik Barcelone Luis Suarez. Brazilija je bila po šovu Neymarja še bolj prepričljiva, saj je Bolivijo ugnala s 5:0. Neymar je že v 11. minuti prvi prerešetal mrežo nasprotnikov, nato pa je soigralcem pripravil še dva zadetka.

Kolumbija je prišla do pomembne zmage v gosteh pri Paragvaju, potem ko je Edwin Cardona zadel v 90. minuti. Argentina je v Limi dvakrat vodila, vendar so perujski nogometaši prišli do točke, ki jim bo le malo pomagala v boju za SP, dve izgubljeni točki pa bi utegnili Argentincem, ki so igrali brez prvega zvezdnika Barcelone Lionela Messija, precej zagreniti življenje.

Urugvaju na lestvici s točko manj sledi Brazilija (18 točk), od tretjega do petega mesta pa si sledijo Ekvador, Kolumbija in Argentina, vsi s po 16 točkami. Paragvaj je zbral 12 točk, Čile pa jih ima 11. Le prve štiri reprezentance se bodo neposredno uvrstile na SP, petouvrščena izbrana vrsta pa bo morala v dodatne kvalifikacije.