Ekipa
© 2026 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
Robert Balantič
Robert Balantič
11. 03. 2026 · 14:20
19:28
Deli članek:

Majevski pred AEK-om: Ne govorim veliko, a tokrat bom govoril malce več

alesfevzer.com

Celjani se pripravljajo na dvoboj z grškim velikanom.

Ugibanja in namigovanja so se zgolj stopnjevala, Celjani pa so v torek zgodaj popoldne vendarle razblinili dvome o nadaljnjem statusu Ivana Majevskega. Vsaj začasno. Beloruski strokovnjak bo v četrtek na stadionu Z'dežele vodil ekipo na prvi tekmi osmine finala konferenčne lige proti atenskemu AEK-u. Grški velikan še drugič v tej sezoni prihaja v knežje mesto. Na uvodu ligaškega dela tekmovanja so grofi z zmago 3:1 osupnili favorite, ki bodo tudi tokrat imeli izdatno podporo 1500 navijačev. A imeli jo bodo tudi gostitelji, na tribunah pričakujejo okrog 7000 gledalcev.

Grofi si z dvema zaporednima prvenstvenima porazoma niso pripravili najboljše popotnice, hkrati so bili deležni precejšnjih kritik. "Res sta bili slabi predstavi, ampak menim, da vsaka ekipa na svetu ima obdobja, ko igra malce slabše. Toda v slačilnici ni nikakršne negative, gremo pozitivno naprej. In na vsaki naslednji tekmi na zmago," je odločen Darko Hrka, ki slabše podobe ne pripisuje zamenjavi trenerja. Oziroma odhodu Alberta Riere. "Ekipe v domači ligi vedo, kako igramo in se znajo postaviti. Težko je prebiti njihove obrambne bloke, povrhu vsi znajo igrati nogomet."

Nato je vezist Celjanov pogled usmeril v AEK, ki je na stadionu Z'dežele oktobra že položil orožje. "Tokrat pričakujem še močnejši AEK, ki je hkrati v odlični formi. Tekmeci nas poznajo, ampak tudi mi smo pripravljeni. Grško zasedbo smo dobro analizirali, gremo na zmago," je jasno sporočilo Darka Hrke.

Ivan Majevski je nasprotnika razumljivo spoznal do obisti. "Pogledal sem pet, šest zadnjih tekem AEK-a in opravil temeljito analizo. Seveda nekatere stvari vzamemo tudi iz dvoboja, ki smo ga odigrali v ligaškem delu konferenčne lige, toda zdaj igrajo na precej drugačen način. Navsezadnje z dvema klasičnima napadalcema. Ampak v prvi vrsti smo osredotočeni nase, prizadevamo si popraviti zadeve, ki v preteklem obdobju niso delovale. To je to, kar me zanima, to je bistveno," poudarja beloruski strokovnjak.

Po dveh ligaških spodrsljajih mu kakopak ni lahko – kako so potekali zadnji dnevi? "Veste kaj, ko sem prihajal na novinarsko konferenco, sem našemu tiskovnemu predstavniku dejal, da bom tokrat prvič govoril več. Nisem tip človeka, ki rad govori, sem človek, ki rad dela, toda zdaj bom prvič komentiral nekatere stvari," se je odzval trener grofov in se v nadaljevanju obregnil tudi ob novinarje. "Spremljate nogomet. Ne le slovenskega in analizirati bi morali, na kakšen način igramo že dolgo. Dejstvo je, da že v zadnjih mesecih nismo v pravem stanju in jaz se zdaj trudim, da bi to popravili. Da, izgubili smo tri tekme, vendar so se med seboj razlikovale. Proti Olimpiji se igralci niso držali načrta, zato smo izgubili, proti Bravu je bilo že drugače. V prvih 20 minutah smo 'zaspali', nismo bili zbrani. Zaostajali smo z 1:0, a smo potem začeli igrati dobro. Ustvarjali smo si priložnosti, nakar se nam je zgodil rdeči karton. Kljub temu smo napadali še naprej in vsi podatki po tekmi so govorili o tem, da smo bili trikrat boljši od Brava. In če primerjamo podatke iz zadnjih dveh let, bi s takšnimi, kot smo jih imeli proti Bravu, od desetih tekem zmagali devetkrat. Kar zadeva dvoboj z Aluminijem, je bil zahteven. Nekateri igralci niso v dobrem stanju, kar razkrivajo tudi parametri, ki jih vseskozi spremljamo. In zdaj s tem delam, to moram popraviti. To bi morali spremljati malce boljše," se je razgovoril Ivan Majevski.

Ni se ustavljal. "Grem še naprej. Analizirali ste naše lanske tekme. Kako smo začeli igrati februarja? Ali kdo od prisotnih ve? Spomnite se, da rezultati niso bili dobri, vendar o tem nihče ne govori. Zakaj je bilo slabo? Kaj se je zgodilo? Mogoče smo kaj delali narobe. Vse to analiziram in iščem rešitve. Nogomet je proces, je življenjska stvar. Takšne situacije so nekaj normalnega. Rad delam, učim igralce in grem naprej. Vem, kakšen sem in takšen bom ostal."

Sledila je še ena analiza. "Pred tekmo z Bravom sem analiziral 31 evropskih prvenstev. Odgovorite mi, kaj menite, koliko ekip na prvem mestu ima več kot sedem točk prednosti? Takšnih je šest. V Nemčiji, Italiji, Švici, Srbiji, Bolgariji in na Nizozemskem. Mi smo bili sedmi. Seveda si vsak želi, da bi imel že marca 12 točk naskoka, vendar tako ne gre. Grem še naprej? Je boljše to, kar imamo zdaj, ali kar smo imeli lani v tem času, ko smo za Olimpijo zaostajali dve točki? Verjetno je boljše tako, kot je zdaj. Vse je stvar analize in spet bom ponovil, da me zanima samo to, kako rešiti probleme, ki se nam dogajajo v igri. O drugem ne razmišljam. Prepričan sem vase in v svoje igralce. So odlični, delajo super, se pa zgodi slabši teden. Ali dva. Temu se je nemogoče izogniti. Bil sem v njihovi koži in vem, kako je. Povsod so vzponi in padci," je razpredal Ivan Majevski, ki verjame, da se bo obračun z AEK-om razpletel na želeni način. "Sem optimist. Vedno sem."