12.08.2024 08:14:55

Je Albert Riera namignil, da je Krznar pred njim delal slabo? Te špančeve besede dajejo misliti ...

Martin Metelko

Nogometaši Celja so minuli konec premagali Radomlje, rezultat je bil 4:2.

Kljub izjemno neugodnem terminu za tekmo - termometer je kazal krepko čez 30 stopinj Celzija in slabi igralni površini, so Celjani zelo dobro začeli domačo tekmo z Radomljami in že po nekaj minutah je zadetek visel v zraku. V 38 minutah so Celjani uspeli zadeti dvakrat, zelo razpoložen pa je bil predvsem Mario Kvesić, ki je najprej asistiral za zadetek Ivana Brnića, nato pa je v 38. minuti tekme še žogo poslal za hrbet radomeljskih branilcev, kjer jo je sprejel Aljoša Matko in se sijajno odzval. Med prodorom proti vratom je 'položil' dva tekmeca in po mojstrovini brez težav odprl strelski račun v tem prvenstvu. Na začetku drugega polčasa pa je sledil mrk varovancev Alberta Riere, Radomljani pa so ga izkoristili in v 64. minuti tekme izenačili na 2:2 za golom Nika Gajzlerja. Albert Riera je uspel razmerje moči umiriti z menjavami. Najprej je zadel Damjan Vuklišević, ki je bil najvišji po prostem strelu Luke Bobičanca, zmago Celjanov pa je potrdil Armandas Kučys v sodnikovem dodatku.

"Ni nobeno naključje, da dobro začenjamo tekme, nadaljujemo pa slabo. Ko se ta težava ponavlja praktično na vsaki tekmi, potem večino časa težava v fizični pripravljenosti. To moramo rešiti z intenzivnimi treningi. Ne dolgimi, temveč intenzivnimi. Težava je bila tudi vročina, no, to je bilo enako za obe ekipi, ampak mi smo tisti, ki igramo na 3, 4 dni. Igralci so bili zelo utrujeni. Bobičanec na primer, ki lahko teče 90 minut je bil po 60 minutah pripravljen za menjavo," je povedal Riera, ki je pričakoval, da bodo po mesecu in pol igralci že bolje fizično pripravljeni.