10.07.2024 18:45:53

Kakšen prvi polčas Celjanov! Noro, kaj slovenski prvaki delajo v Estoniji (video)

Martin Metelko

Celjani so silovito začeli gostovanje v estonskem Talinu.

Nogometaši Celja so svojo evropsko pot začeli v 1. krogu kvalifikacij za ligo prvakov, žreb pa jim je namenil estonsko Floro iz Talina. Varovanci Damirja Krznarja so na sever Evrope odpotovali z visokimi cilji, to pa je bilo jasno že od prve minute dalje, ko so slovenski prvaki močno pritisnili na vrata domače ekipe. In bili pri tem telo hitro tudi uspešni.

Že v sedmi minuti tekme je namreč gol dosegel prvi strelec slovenske lige v minuli sezoni Aljoša Matko, ki je bil sam na levi strani, po predložku Krefla mu ni bilo težko zadeti. Že v 10. minuti pa se je še enkrat zatresla domača mreža, tokrat je bil uspeše Damjan Vuklišević. V 21. minuti je imel Matko priložnost, da Celjane popelje v vodstvo s 3:0, ko je Luka Menalo priigral enajstmetrovko, a je Matko žogo poslal v prečko.

V zadnjem napadu prvega polčasa pa so se Celjani oddolžili za zapravljeno enajstmetrovko, v polno je namreč zadel še Mark Zabukovnik in povišal na 3:0.