11.02.2024 19:21:34

Predstava iz učbenikov! Mariborčani so šteli do sedem in tekmecem dali jasno vedeti, da še vedno mislijo resno!

GREGOR WERNIG

Maribor je v 20. krogu slovenske lige s kar 7:0 ugnal nogometaše Aluminija.

Kanonada vijoličastih, ki so v spomladanski del očitno vstopili izjemno razpoloženi, se je začela že v osmi minuti. Gašper Jovan je bil izključen za prekršek v kazenskem prostoru, po katerem so Mariborčani dobili enajstmetrovko. To je realiziral Josip Iličić in s tem se je začel zmagovalni pohod Maribora. V 24. minuti je prvič na tekmi udaril Arnel Jakupović, ki je vajo ponovil osem minut kasneje, ko je bila tekma najbrž tudi dokončno odločena.

Vijoličasti se niso ustavili, še pred polčasom je na 4:0 povečal Hilal Soudani. V 68. minuti je nekdanji alžirski reprezentant v mreži nemočnega nasprotnika odjeknil petardo, tudi tu pa še ni bilo konec agonije za Kidričane. V 80. minuti je do hat tricka prišel Jakupović, končni izid pa je pri kar 7:0 v 88. minuti postavil 18-letni Tine Čuk.

Maribor se je s to zmago zavihtel na tretje mesto, za vodilnim Celjem zaostaja za 18 točk, le še šest točk pred njimi pa je druga Olimpija.