Kdo bo novi minister za obrambo: Črnčec, Premk ...

Igralec Robert Korošec zmagal prvo kolesarsko ...

jan oblak cristiano ronaldo Ekipa24.si

Cristiano Ronaldo brez ovinkarjenja povedal, kaj ...

22 07.10.2023 22:08:15

Vijoličasti preporod! Ante Šimundža je uspešno debitiral na klopi Maribora! Štajerci so Muro ...

Prva tekma za Anteja Šimundžo po vrnitvi v Ljudski vrt in prve tri točke na kontu.

Po štirih porazih na zadnjih petih prvenstvenih tekmah, po zgolj eni zmagi na zadnjih sedmih dvobojih, so se pod Kalvarijo odločili za zamenjavo trenerja. Damir Krznar je moral oditi, namesto njega je na mariborsko klop sedla legenda kluba, Ante Šimundža, ki se je po osmih letih vrnil v Ljudski vrt.

In vrnitev ne bi mogla biti slajša. Že na prvi tekmi, derbiju s svojim nekdanjim klubom, Muro, je njegova nova ekipa slavila s 3:1. Vijoličasti sicer v sami igri niso bili toliko superiorni, toda s pridom so izkoriščali napake črno-belih v obrambi. In teh je bilo občutno preveč. Mariborčane je sicer v vodstvo popeljal Jan Repas, zgolj dve minuti kasneje pa je Dardan Shabanhaxhaj poskrbel za izenačenje. Z najlepšo potezo tekme. Žogo je sprejel na svoji polovici, nato pa kot hitri vlak krenil proti mariborskemu golu in jo ob anemični obrambi Štajercev s kakšnih pet metrov potisnil za hrbet Ažbeta Juga.

Še pred koncem prvega polčasa je Maribor prišel do novega vodstva, ko je zmedo v murskosoboški obrambi izkoristil Hilal Soudani. V drugem polčasu je po podaji Jana Repasa svoj prvi gol v mariborskem dresu zabil še 19-letni Marcel Lorber in tako postavil končni izid, Maribor - Mura, 3:1.

Značke: maribor, mura