05.10.2023 19:34:34

Kralj Matevž! Vidovšek najprej storil prekršek za enajstmetrovko, nato pa ... storil tole! (video)

Dame in gospodje, Matevž Vidovšek.

Po prvem polčasu tekme med Olimpijo in Slovanom iz Bratislave v drugem krogu skupinskega dela konferenčne lige je izid 0:0. A kaj lahko bi Slovaki po prvem polčasu vodili. V 27. minuti je namreč srbski napadalec Aleksandar Ćavrić po veliki napaki Olimpijine obrambe prišel sam pred Matevža Vidovška, ki ga je podrl. Sodnik je pokazal na belo točko in v 28. minuti je imel prvi zvezdnik Slovana Vladimir Weiss mlajši na voljo odično priložnost, da bi ekipo, ki jo s klopi vodi njegov oče, popeljal v vodstvo.

A Vidovšek se ni strinjal. Spektakularno je obranil najstrožjo kazen kapetanu Slovana in ohranil mrežo nedotaknjeno. Tik pred koncem prvega polčasa je slovenski reprezentant sicer še enkrat odlično posredoval pri poskusu Aleksandra Ćavrića z glavo. Obrambo enajstmetrovke Vidovška si lahko pogledate v priloženem videoposnetku. Če se vam ne prikaže, jo lahko vidite tudi TUKAJ.