Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 19.11.2022 17:52:41

Rogaška in Aluminij ostajata na vrhu 2. SNL

NK Rogaška
Nogometaši Rogaške in Aluminija so v 17. krogu 2. SNL dosegli zmagi, s čimer ostajajo na vrhu lestvice.

Rogaška ima po domači zmagi proti Rudarju Velenju s 5:3 še naprej točko naskoka pred Kidričani, ki so v gosteh premagali Ilirijo s 3:2.

Rogaška je v drugem polčasu nadoknadila gol zaostanka in s tremi zadetki tehtnico premaknila na svojo stran. Pod peterico golov sta se pri domačih vpisala dva, tri je dosegel Nejc Gradišar, dva pa Anel Hajrić. Za Rudar je z bele pike zadel Filip Kostić, do polčasa pa je še dvakrat zadel Nik Omladič.

Aluminij pa je pri četrtouvrščeni Iliriji osvojil pomembne tri točke. Za zmago so zadeli Tomislav Jagić v prvem ter Daniel Mikolaj Skiba ter Luka Koblar v drugem polčasu. Oba gola za domače je dosegel Matej Poplatnik, s 13 goli zdaj najboljši strelec lige skupaj z Bambo Sussom (Vitanest Bilje).

Na tretjem mestu se je učvrstila Krka, ki je na domači zelenici po preobratu premagala Nafto. Ta je v 26. minuti prek Stjepana Oštreka povedla, nato pa je s prvima dvema zadetkoma v sezoni tri točke Novomeščanom priigral Domen Žur.

Tekma med Roltek Dobom in Kety Emmi&Impol Bistrico se je končala z 1:1.

V nedeljo bodo še preostale štiri tekme tega kroga, in sicer Primorje - Triglav Kranj, Vitanest Bilje - Fužinar Vzajemci, Jadran Dekani - Beltinci Klima Tratnjek ter Krško - Brinje Grosuplje. Vse se bodo začele ob 13.30.

1. Rogaška                   17 12  4  1  31:13   40
 2. Aluminij                  17 12  3  2  31:12   39
 3. Krka                      17 10  4  3  27:14   34
 4. Ilirija 1911              17  8  5  4  30:14   29
 5. Nafta 1903                17  7  4  6  33:26   25
 6. Beltinci Klima Tratnjek   16  6  4  6  26:26   22
 7. Kety Emmi&Impol Bistrica  17  5  6  6  18:20   21
 8. Rudar Velenje             17  5  5  7  26:30   20