0 28.06.2022 09:56:46

Novi napadalec Domžal se je predstavil z golom proti Crveni zvezdi (video)

Lado Vavpetič/NK Domžale
Dvakratni slovenski prvaki remizirali z velikanom z Marakane.

Domžalčani so odigrali naslednjo v nizu prijateljskih preizkušenj in hkrati najtežjo po začetku priprav. Za zaprtimi vrati stadiona v Stožicah so merili moči s Crveno zvezdo, ki je na pripravah na Brdu pri Kranju, z aktualnimi srbskimi prvaki so se razšli z izidom 1:1 (1:0).
Fantje Simona Rožmana so povedli v 28. minuti, ko je po podaji Mitje Ileniča z desne strani z glavo v polno meril Ivan Durdov. Gre za 21-letnega dalmatinskega napadalca, ki se je pred dnevi pridružil treningom pod taktirko strokovnjaka iz Štor in bo v prihajajoči sezoni igral v domžalski opravi. Dogovor o sodelovanju je že sklenjen, za potrditev prestopa je treba urediti le še nekaj administrativnih formalnosti. Prišel je iz reškega Orijenta, kjer je v drugi polovici pretekle sezone na 15 tekmah dosegel osem golov. V prvem delu je igral za Solin, kjer se je med strelce vpisal petkrat, s 13 zadetki je bil najboljši strelec 2. HNL. Varovanci Dejana Stankovića, ki je dvoboj spremljal izjemno mirno, so zadeli v končnici, v 88. minuti je všečno akcijo za 1:1 unovčil Vladimir Lučić.
Domžalčani so tekmo začeli v postavi Mulalić, Ilenič, Dobrovoljc, Klemenčič, Strajnar, Janez Pišek, Husmani, Jošt Pišek, Jakupović, Perc in Durdov, od 58. minute so bili na zelenici Tratnik, Žinič, Markuš, Martić (na preizkušnji), Jovićević, Hodžić, Podlogar, Batarelo (na preizkušnji), Saitoski, Rešetar (na preizkušnji) in Vuk, v zadnjih trenutkih je zaigral še Topalović.