4 23.07.2021 07:57:14

Kako so se držali za glavo! MARIBOR je na severu Evrope doživel ŠOK, glejte kaj se je zgodilo pri 'PENALU'! (video)

Grega Wernig
Maribor se s Švedske vrača s porazom 1:3.

Nogometaši Maribora so se z velikimi upi odpravili na sever Evrope, po tem, ko so v 1. krogu konferenčne lige izločili armenski Urartu. A v štajersko prestolnico so se vrnili s porazom 1:3, ki ga bodo skušali izničiti na domačem terenu.  Najprej že v 64. minuti, ko so Švedi osmešili obrambo vijoličastih. S slalomom, ki bi mu ga zavidal tudi Marcel Hirscher v svojih najboljših smučarskih letih, je Mariborčane načel 19-letni Nigerijec Amoo, ki je lepo podal do Ludwingsona, slednji je v petmetrskem prostoru Štajercev poiskal Selmanija, ki je zlahka Švede spet popeljal v vodstvo. Svoj šov je Selmani dokončal v 87. minuti. Šele 17-letni rezervist Williot Swedberg, ki je po besedah Milojevića največji talent švedskega nogometa v svoji starostni kategoriji, je prodrl v kazenski prostor Maribora, tam ga je naivno spotaknil Martin Milec. Glavni delivec pravice je pokazal na belo točko, ki jo je z veliko mero sreče v gol spremenil Selmani. Slednji je enajstmetrovko izvedel katastrofalno, Jug je njegov strel pravzaprav že obranil, vendar se je žoga vseeno odbila v mrežo.