Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

1 23.01.2021 20:43:03

NOVI OBRAZ v dresu Olimpije! Zmaji PRIPELJALI TUJCA, ki je že odigral...

Jurij Kodrun
Bo Olimpija močnejša za Slovaka?

Nogometaši Olimpije so se danes v Umagu pomerili z OFK Bačko in prvoligaša Srbije premagali z 2:0. Zadetke sta zabila Srb in Črnogorec - prvega Radivoj Bosić, drugega Ognjen Bakić. Ob tem je zanimivo, da se je v zeleno-belem dresu predstavil tudi - Slovak! Da, prav ste prebrali. V drugem polčasu je trener Olimpije Goran Stanković v ogenj poslal tudi slovaškega nogometaša po imenu Martin Adamec. Gre za 22-letnega centralnega vezista, ki je na začetku januarja dobil proste roke, saj se je razšel z Nitro.

Adamec, svoj čas tudi član mlajših slovaških reprezentančnih selekcij, je v preteklosti igral tako v Avstriji za St. Pölten kot tudi na Poljskem za Jagiellonio. Nikjer se ni ravno naigral (St. Pölten nič nastopov, Jagiellonia 8 tekem in 312 minut), skupno gledano je do zdaj v članskem nogometu zbral 66 tekem (največ - 26 - v drugi poljski ligi), na katerih je zabil devet golov. Pri Olimpiji je za zdaj na preizkušnji, ali bo podpisal pogodbo, bomo seveda šele videli.