Skrito v raju: Zaključek 1. sezone zaznamovale ...

0 12.06.2020 13:15:20

Boleča ČRNO-BELA RANA! Nafta je z DVEMA MANJ zagodla tudi že Muri (video)

Jurij Kodrun
Prekmurski ljubitelji nogometa odštevajo do finala pokalnega tekmovanja.

Naftašem je v polfinalu pokalnega tekmovanja proti Radomljam uspel podvig, o katerem se bo na sončni strani Alp še dolgo govorilo, toda ni se zgodilo prvič, da so bili uspešni s kar dvema igralcema manj. In še toliko bolj je zanimivo, da jim je to že uspelo tudi proti soboškim črno-belim, s katerimi se bodo udarili za lovoriko.

Zgodilo se je 3. septembra 2017 v drugem kakovostnem razredu tekmovanja. Lendavčani so v petem prvenstvenem krogu gostili Muro, prekmurski derbi pred 2200 gledalci se je razpletel z izidom 2:2. In to na kakšen način! Domačini so že v odprtju dvoboja ostali brez izključenega Leona Leuštka, nakar si je v 71. minuti drugi rumeni karton prislužil Žiga Živko. Do takrat sta zadela Mateo Monjac (42) za Nafto in Luka Bobičanec (45) za muraše in kakopak se je zdelo, da bodo varovanci Anteja Šimundže v končnici zlomili odpor tekmecev. Rok Sirk je v 85. minuti resda zadel za gostujoče vodstvo, ki pa ga je v izdihljajih tekme kljub dvema igralcema manj na zelenici izničil Leon Šeruga.

Značke: mura, nafta