ue
ue
18.01.2020 18:23:43

POSILSTVO sredi belega dne v Ljudskem vrtu! Mariborski stroj ZMLEL nasprotnika! (foto)

Grega Wernig

Maloštevilni gledalci v Ljudskem vrtu so imeli kaj videti.

Maribor je v prvi pripravljalni tekmi na spomladanski del sezone gostil Dravograd. Zadnjeuvrščeno moštvo druge slovenske lige ni bilo dorasel tekmec aktualnim prvakom, ki so se poigravali s tekmecem. Končni izid je bil kar 18:0 za vijoličaste.

Trener Darko Milanič je vsak polčas odigral z eno enajsterico. Tako so v prvih 45 minutah igrali Pirić, Milec, Peričić, Mitrović, Kolmanič, Dervišević, Pihler, Požeg Vancaš, Kotnik, Bajde in Zahović, v nadaljevanju pa so na zelenico v hladnem popoldnevu prišli Cotman, Klinar, Rajčević, Koblar, Viler, Vrhovec, Cretu, Felipe Santos, Mešanović, Tavares in Mulahusejnović. V vsakem polčasu je padlo po devet zadetkov, največ - štiri - je dosegel Mešanović. Manjkala sta poškodovana Handanović in Kronaveter, Mihelič še ni nared za nastop.

Strelci za Maribor: Zahović (2., 23., 29.), Požeg Vancaš (6.), Bajde (21., 32., 33.), Kotnik (24.), Peričić (43.), Koblar (49.), Mešanović (54., 70., 79., 88.), Tavares (57., 85.), Mulahusejnović (59.), Vrhovec (72.)