0 03.10.2019 10:34:55

MARCOS TAVARES, dame in gospodje! Toda Mura mu je hitro VRNILA UDAREC - ne boste verjeli, KAKO!

Drago Wernig - TAKA
Nadvse zanimiv uvod v sobotni spektakel v Ljudskem vrtu.

V tem tednu se bodo zgodili kar trije dvoboji med črno-belimi in vijoličastimi, prva dva sta že mimo. Mladinska in kadetska zasedba sta odigrali prestavljeni tekmi četrtega prvenstvenega kroga, v zahtevnih razmerah v Bakovcih so si prekmurski in štajerski upi razdelili plen.

V dvoboju selekcij U-17 so z 1:0 zmagali Mariborčani, edini gol je v 41. minuti dosegel Marcos Tavares ml., v starostni kategoriji U-19 pa so bili uspešnejši Sobočani. In če je pri kadetih v polno zadel sin kapetana aktualnih prvakov iz Ljudskega vrta, je pri mladincih zablestel sin nekdanjega kapetana Mure Fabijana Cipota. Kai Cipot je znova pokazal izjemne strelske sposobnosti, za zmago z 2:0 je dosegel oba gola; najprej je v polno zadel v 25. minuti, v izdihljajih obračuna je postavil končni izid. Na dozdajšnjih sedmih preizkušnjah je mrežo zatresel že 12-krat in je prepričljivo na vrhu lestvice strelce. Uspešen je bil prav na vsaki tekmi, hkrati se lahko v tej sezoni že pohvali tudi z dvema nastopoma v 1. SNL pod taktirko Anteja Šimundže.

Značke: mura, maribor, cipot, tavares