Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

8 28.09.2019 17:53:40

Je bil Maribor OŠKODOVAN na DERBIJU? Je bil GOL OLIMPIJE NEREGULAREN? (foto)

Grega Wernig
Za nami je prvi polčas derbija med Olimpijo in Mariborom.

Vijoličasti so fenomenalno krenili v večni derbi in že po nekaj uvodnih minutah vodili z 2:0, kaj lahko pa bi bil rezultat še precej višji. Tudi če bi Mariborčani vodili s tremi ali štirimi goli razlike, ne bi bilo nezasluženo. Od prve minute so namreč varovanci Darka Milaniča zagospodarili na terenu, medtem ko je bila četa Safeta Hadžića povsem nebogljena.

Šele v drugem delu prvega polčasa so se zmaji prebudili in začeli dominirati. Najprej je zadetek po podaji Tomislava Tomića dosegel Luka Menalo, nato so imeli Ljubljančani pobudo, toda do izenačenja v prvem polčasu niso uspeli priti.

Na glavni odmor so Mariborčani tako odšli s prednostjo 2:1, čeprav so navijači vijoličastih prepričani, da bi morali voditi z 2:0 in da je Olimpija dosegla neregularen zadetek. Štajerci trdijo, da je bil Tomislav Tomić v času, ko mu je žogo podal Stefan Savić v nedovoljenem položaju.

olimpija maribor tomic ofsajd
Vsekakor lahko rečemo, da je bilo zelo tesno. Zares težko je oceniti, ali je bil obritoglavi defenzivni vezist Olimpije v času Savićeve podaje za obrambo Maribora. Poglejte si fotografijo in presodite sami ...