Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

4 18.08.2019 22:06:07

LEKO z izjemnim zadetkom pokopal OLIMPIJO, Aluminij pa popeljal na sam vrh lestvice (video)

Grega Wernig
Prva slovenska liga ima noveha vodilnega, Aluminij je v derbiju kroga na domačem igrišču z 1:0 premagal ljubljansko Olimpijo.

Prvo ime dvoboja v Kidričevem je bil Nikola Leko, ki je v 53. minuti dosegel edini gol na srečanju. bil je to gol vreden prvega mesta na lestvici. Prava mala mojstrovina 22-letnega vezista. Aluminij tako ostaja nepremagan, Olimpija pa je igrišče prvič zapuščala sklonjenih glav. Varovanci Safeta Hadžića so med drugim zamudili priložnost, da bi velikemu tekmecu Mariboru ušli na velikih deset točk razlike.

Aluminij - Olimpija 1:0 (0:0)
Kidričevo - športni park, sodniki: Skomina, Vukan in Žunič.
* Strelec: 1:0 Leko (52.).
* Aluminij: Janžekovič, Amuzie, Kontek, Martinović, Jakšić, Petrovič, Leko (od 84. Pantalon), Vrbanec, Matjašič (od 86. Flakus Bosilj), Krajnc (od 79. Ploj), Živković.
* Olimpija: Vidmar, Jurčević, Samardžić, Maksimenko, Boakye, Tomić, Brkić (od 72. Valenčič), Suljić (od 33. Savić), Menalo (od 62. Kidrič), Čekiči, Vukušić.
* Rumeni kartoni: Martinović; Suljić, Samardžić, Tomić.

Kidričani so pred polno tribuno prišli do velikega skalpa, z vrha prvenstvene lestvice so po lepem zadetku Nikole Leka sklatili doslej vodilno Olimpijo. Aluminij, ki je ljubljansko zasedbo, pri tej je tokrat šepala realizacija, spravljal v obup s strnjeno obrambo in (pol)protinapadi, je tako ob tretjeuvrščeni Muri še edina neporažena ekipa v ligi.

Prvi polčas je minil v terenski premoči Olimpije, ki je veliko poskušala, toda Aluminijeva obramba je bila čvrsta in zbrana, tako da izbrancem Safeta Hadžića v prvem delu ni uspelo resneje ogroziti Luke Janžekoviča. Že po dobre pol ure je z igrišča moral znova poškodovani Asmir Suljić.

Na drugi strani so Kidričani, ki so v napad namesto Luke Štora (ta je prestopil k Dresdnu) poslali Anteja Živkovića, Slobodan Grubor pa ni mogel računati niti na poškodovanega Lucasa Horvata, prežali bolj ali manj na protinapade.

Imeli pa so izjemno priložnost v 36. minuti. Po napaki Mirala Samardžića je pred Nejca Vidmarja prišel Alen Krajnc, ljubljanski vratar pa se je izkazal.

V drugem polčasu pa so domači hitro razveselili svoje navijače, saj je v 52. minuti po podaji Živkovića Nikola Leko sprožil z 18 metrov in žogo z lepim strelom poslal v mrežo za 1:0.

Le malce zatem je imel dvoboj ena na ena z Vidmarjem Jure Matjašič, uspešnejši je bil gostujoči vratar. V 61. minuti je bilo podobno vroče tudi pred vrati Aluminija, a je domača obramba nekako preprečila nevarnejši poskus. V 65. minuti pa je bil Ante Vukušić nenatančen.

Še bolj nevaren je bil Rok Kidrič v 67. minuti, ko je spretno prišel do strela z roba kazenskega prostora in žogo poslal malo mimo vratnice. Na drugi strani je s podobno mero takoj vrnil Kranjc. V 79. minuti je za nekaj centimetrov znova zgrešil Vukušić, v 87. pa še Stefan Savić.

Kidričani bodo v 7. krogu v soboto gostovali v Domžalah, Ljubljančani pa bodo gostili Muro.