29.07.2019 08:17:08

Švedi so si pred SPOPADOM z MARIBOROM okrepili samozavest

Jurij Kodrun

AIK z zmago ujel Malmö, Turki še brez ligaških obveznosti

Po večnem derbiju počitka za večna rivala ne bo. Maribor bo spet na delu že v sredo, Olimpija v četrtek, oba se bosta iz slovenskega odra preselila na mednarodno sceno. Vijoličasti bodo na Švedskem v kvalifikacijah za ligo prvakov poskušali zadržati prednost s prve tekme, na kateri so AIK premagali z 2:1. Klub iz Stockholma si je po porazu v Ljudskem vrtu hitro okrepil samozavest, saj je v državnem prvenstvu zabeležil zmago na gostovanju pri Siriusu. AIK je slavil z 2:0, potem ko sta se v drugem polčasu v razmaku vsega enajstih minut med strelce vpisala Chinedu Obasi in Henok Goitom, ki je v polno meril že v Mariboru. AIK je z zmago na prvem mestu ujel Malmö, evropskega tekmeca Domžal, ki je tokrat le remiziral z Östersundom (0:0). Medtem se bo Olimpija v četrtek doma pomerila s turškim klubom Malatyaspor, ki je pretekli konec tedna počival in nabiral moči. Turška liga se namreč še ni začela, prvi krog bo na sporedu šele 16. avgusta.