24.07.2019 22:10:16

Vijoličasti v SIJAJNI KULISI premagali švedske prvake, a ostal bo GRENAK PRIOKUS ...

Jurij Kodrun

Slovenski državni prvaki so v drugem krogu kvalifikacij za ligo prvakov gostili švedski AIK.

Maribor je bil pred 7816 gledalci v Ljudskem vrtu v dvoboju s švedskim prvakom AIK-om boljši z 2:1, potem ko so vsi zadetki padli v prvem polčasu. Najprej je bil že v šesti minuti po lepi akciji Kotnika in Hotića natančen Rok Kronaveter, kar je bila že tretja zaporedna tekma v evropskih tekmovanjih, na katerih je Mariborčan zabil gol.

Nato je sledil šok ob pravzaprav edini napaki vijoličastih v prvem polčasu. Henok Goitom je po sijajni podaji v prostor v 28. minuti matiral Kenana Pirića, ki se je po bolezni vrnil v mariborska vrata. Toda veselje Švedov ni trajalo dolgo, saj je Kronaveter v 38. minuti iz kota našel Sašo Ivkovića, ki je z glavo, kot že ničkolikokrat v dresu vijoličastih, matiral vratarja tekmecev. Le da se je tokrat z asistenco izkazal Kronaveter in ne Amir Dervišević, najboljši podajalec moštva v pretekli sezoni.

V drugem polčasu je imel znova več od igre aktualni slovenski prvak, ki pa ni uspel kronati lepih priložnosti. Nenatančni so bili Hotić, Kronaveter in Kotnik in še enkrat Kronaveter, zaradi česar bo ostalo nekaj grenkega priokusa pri pristaših vijoličastih. Maribor bi si za prikazano zaslužil višjo zmago, vseeno pa na Švedsko na Areno prijateljstva odhaja s prednostjo zadetka in z opozorilom prejetega zadetka v gosteh.

-----------------------------------

Maribor- AIK Stockholm2:1 (2:1)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 7816, sodniki: Stegemann, Achmüller in Waschitzki (vsi Nemčija).
* Strelci: 1:0 Kronaveter (6.), 1:1 Goitom (28.), 2:1 Ivković (38.).
* Maribor: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić, Kotnik (od 80. Požeg Vancaš), Kronaveter, Tavares (od 87. Mešanović).
* AIK: Linner, Granli, Karlsson, Mets, Adu, Saletros (od 79. Lindkvist), Lundstrom, Larsson, Elyounoussi, Sigthorsson (od 62. Ogbuke), Goitom.
* Rumeni karton: Cretu.