Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

ba
ba
10 30.06.2019 09:04:39

Poraz Maribora. OJOJOJ, kaj je storil PIRIĆ. In kaj se je pripetilo Mešanoviću, Kronavetru, Ivkoviću … (video)

Grega Wernig
Češki prvoligaš je z 1:0 ugnal vijoličaste.

Mariborčani so odigrali naslednjo v nizu prijateljskih preizkušenj in doživeli še en poraz. V Gornji Radgoni so merili moči z Slovačkim, češki prvoligaš je zmagal z 1:0, edini gol je v 71. minuti dosegel Lukas Sadilek. Ampak na kakšen način! Vratarju Kenanu Piriću se je pripetila velika napaka, ko je skušal žogo neoviran izbiti iz kazenskega prostora, a je to storil zelo slabo in zadel nasprotnega igralca, od katerega se je odbila v mrežo.

Pri vijoličastih sta v prvem polčasu najlepši priložnosti imela Jasmin Mešanović, ki se je znašel iz oči v oči z vratarjem, a ni bil dovolj zbran, prav tako kot ne Rok Kronaveter, ki je po ukradeni žogi s sredine igrišča stekel sam proti vratom, vendar mu želeni zaključek s prefinjenim strelom ni uspel, kot si je zamislil. Na začetku nadaljevanja je bil nevaren Saša Ivković, Matous Trmal mu je zaustavil strela iz neposredne bližine; najprej je srbski branilec poskusil z glavo, nato še z nogo.

POSTAVA MARIBORA: Pirić, Klinar (od 77, Cretu), Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Pihler, Kramarič (od 77. Žugelj), Hotić (od 46. Kotnik), Kronaveter (od 77, Mulahusejnović), Mešanović (od 46. Tavares).

Zaradi poškodb so manjkali Zahović, Milec, Požeg Vancaš, Koblar in Uskoković.