Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

3 15.04.2019 15:07:37

Hadžić direktno o VELIKI ŽELJI: Uvedli bi radi novo filozofijo. Tudi Barcelona ...

Novi trener Olimpije Safet Hadžić o najbolj očitni spremembi v moštvu.

Novi trener Olimpije Safet Hadžić je na tekmi z Aluminijem, ki so jo zmaji v domačih Stožicah sicer dobili z 2:0, poskrbel za eno precej očitno spremembo. Na klop se je preselil Rok Kidrič, ki je pri Robertu Pevniku v konici napada igral zelo pomembno vlogo, v igro pa je prišel v 60. minuti. Kaj se skriva v ozadju?

"Ni šlo za to, da ga ne bi želeli postaviti v ekipo, ker ga dobro poznajo. Če greš v nekaj novega, pač poskušaš nekaj narediti. Tudi Barcelona začne včasih z lažnim napadalcem, pa ji ne gre, in potem pošlje na igrišče napadalca. To je del taktike, da prevaraš tekmeca. Uvedli bi radi novo filozofijo, poskušali bomo. Vidijo pa se ogromne pomanjkljivosti, zato bo to zahteven zalogaj. Aluminij je ekipa, ki rada spusti žogo in igra. Zato smo v vezno vrsto uvrstili bolj garače, ker tudi nismo še pripravljeni, da bi razmišljali o filozofiji svojega igranja. Morda bodo sčasoma vezisti bolj napadalno usmerjeni in bo igra boljše stekla, kot je danes. V nekaterih obdobjih so nam dobesedno skrili žogo. Bi pa bil, če bi Kronaveter v prvem polčasu s prostega strela namesto prečke zadel mrežo, mogoče tok igranja drugačen," je za televizijo Slovenija svojo odločitev pojasnil novi trener Olimpije.

Značke: hadžić, olimpija