Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Skrito v raju: Renato šokiral z maščevanjem

0 03.10.2018 19:09:24

Visok poraz Maribora, sedem minut iz nočne more (foto)

Drago Wernig - TAKA
Za vijoličaste se obračun na Češkem ni izšel po želenem scenariju.

Mariborska selekcija U-19 se je v poznem sredinem popoldnevu predstavila na mednarodnem prizorišču. V Olomoucu je odigrala prvo tekmo prvega kvalifikacijskega kroga izločilnega dela tekmovanja v ligi prvakov za mlade, ki se ni razpletla po okusu vijoličastih. Sigma je pred 1950 gledalci slavila s 4:1 in si zagotovila sijajno izhodišče za povratni dvoboj, ki bo 24. oktobra v štajerski prestolnici.

Po prvem polčasu je varovancem Milana Žurmana kazalo precej bolje, bilo je 1:1. Za gostitelje je v 37. minuti zadel Galus, češko prednost je pred odhodom na odmor izničil Žugelj, v nadaljevanju pa so se upi mariborskih upov razblinili v zgolj sedmih minutah iz nočnih mor. Signa je med 56. in 62. minuto dosegla kar tri gole, v polno so zadeli Zmrzly, Matoušek ter Zlatohlavek in poti nazaj ni bilo več.

Maribor je igral v postavi Jurca, Šlamberger, Koblar, Maher, Verbič, Mutavčić, Frešer (od 72. Martinčič), Kolmanič, Žugelj (od 85. Vipotnik), Cener (od 67. Kotnik), Matko.