Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Grozljivka na reliju! Vsaj sedem mrtvih, 21 ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

1 02.09.2018 22:05:50

Visoka zmaga Olimpije terjala tudi davek. Lupeta po bližnjem srečanju z zidom poškodovan odšepal z zelenice

Grega Wernig
Nogometaši Olimpije so rutinirano visoko ugnali Velenjčane s 5:0 in se približali tekmecem, ki Mariboru sledijo na lestvici prve lige Telekom Slovenija.

Za Ljubljančane je v prvem polčasu najprej zadel nesojeni 'evropski' napadalec Andres Vombergar, ki je iz neposredne bližine izkoristil iznajdljivost Jucieja Lupete.

Slednji se je kasneje za 2:0 še bolj izkazal, saj je žogo najprej sprejel v kazenskem prostoru, potem pa si jo je dvignil in zadel s škarjicami za najbrž kar najlepši zadetek, ki bo letos padel v prvi nogometni ligi na sončni strani Alp.

Ljubljančani so dominirali od začetka do konca, Velenjčani pa so bili večino časa nemočni. Zatekali so se tudi grobim startom in prijemom. Enega od teh je s poškodbo kolene plačal Jucie Lupeta, ki je imel bližnje srečanje z zidom ob igrišču ter izpostavljeno omarico po prekršku Ivana Vasilijevića.

Drugi polčas se je nadaljeval z Olimpijino prevlado. Za 3:0 pa je zadel letošnji novinec Vitalijs Maksimenko, ki je izkoristil lepo podajo Kronavetra s strani. Malce si je pomagal, a sodnik obračuna Slavko Vinčič s pomočniki tega ni videl.

Po dobri uri igre je bila naloga za Rudar še težja, saj je rdeči karton po grobem startu nad Vombergarjem dobil novinec v moštvu Cene Kitek.

Do dveh zadetkov je v končnici prišel Matic Črnic. Najprej je na 4:0 povišal v 85. minuti z zaključkom iz neposredne bližine, ob koncu pa je odjeknila celo petarda po novem lahkem zaključku nekdanjega člana Maribora in Domžal.

No, pravzaprav bi imel priložnost piko na i že prej postaviti Rok Kronaveter, ki pa je med obema zadetkoma Črnica zgrešil enajstmetrovko, ko je skušal vratarja Radana premagati s panenko.

------------------------------------------------

Olimpija - Rudar Velenje 5:0 (2:0)

* Stadion Stožice, sodniki: Vinčić (Maribor), Vukan (Apače) in Benc (Rače).
* Strelci: 1:0 Vombergar (16.), 2:0 Lupeta (35.), 3:0 Maksimenko (54.), 4:0 Črnic (85.), 5:0 Črnic (90.)
* Olimpija: Ivačič, Bagnack, Zarifović, Maksimenko, Štiglec, Tomić, Kapun (od 66. Brkić), Lupeta (od 45. Savić), Kronaveter, Suljić, Vombergar (od 78. Črnic).
* Rudar Velenje: Radan, Pušaver, Vasiljević, Kašnik, Pišek, Pušnik (od 75. Solomun), Tomašević (od 60. Bolha), Kitek, Trifković, Radić (od 64. Šantek), Tučić.
* Rumeni kartoni: Tomić; Vasiljević, Pušaver, Šantek, Trifković.
* Rdeč karton: Kitek (61.).